کاپ کیک

فلسفه کاپ کیک

 کاپ کیک یا کیک فنجانی، نوعی کیک کوچک و نوآوری در صنعت کیک سازی است که برای یک نفر آماده می شود. علت پیدایش کاپ کیک ها هرچه باشد، امروزه موجب شده این نوع از کیک ها با ترکیبات، اندازه‌ها، طرح‌ها و تزیینات متنوع و متفاوتی در بازار عرضه شوند.

تاریخچه این کیک ها به قرن نوزدهم و کاملا متفاوت با آنچه اکنون می بینید باز می گردد که دو دیدگاه متفاوت آن را بازگو می کنند:

  • برخی افراد معتقدند به وجود آمدن کاپ کیک ها و یا در اصطلاح کیک های فنجانی از جایی شروع شد که گروهی از مردم کیک ها را در ظروف فنجانی شکل می پختند و این امر موجب پیدایش کاپ کیک ها شد.
  • گروهی دیگر نیز معتقدند برای اندازه گیری مواد به کار رفته در تهیه کیک ها از فنجان استفاده می شد که این امر موجب سهولت در به یاد ماندن مقدار مواد به کار رفته در کیک بود و نیز موجب پیدایش کاپ کیک ها شد.مثلاً: یک فنجان شکر- یک فنجان آرد و…
کاپ کیک

انواع کاپ کیک

کیک های فنجانی نسبت به کیک های بزرگ خیلی ساده تر و سریع تر آماده می شوند. در قرن نوزدهم و بیستم با افزایش تقاضای مردم و استقبال از کیک ها، اجاق های سنگی بزرگ تبدیل به اجاق های کوچک فلزی شد و با گسترش تکنولوژی وسایل صنعت کیک پزی پیشرفته تر و منجر به عرضه متفاوت آن ها شد.

کاپ کیک ها یکی از انواع کیک هاست که به دلیل استقبال مردم جایگاه ویژه ای در این صنعت در میان مردم دارد و انواع مختلی دارد مانند: کاپ کیک های شکلاتی، میوه ای، وانیلی و کاراملی با تزیینات متنوع و زیبا. از محبوب ترین کاپ کیک ها در چند سال گذشته انواع کاپ کیک های شکلاتی و وانیلی را می توان نام برد.

مزایای استفاده از کاپ کیک

استفاده از کاپ کیک ها در جشن تولد مشکلات سرو کردن را کم کرده است. این کیک ها در قالبی گرد و شبیه فنجان و به‌صورت یک نفره پخته می‌شوند و با موادی مانند خامه‌، شکلات و تکه های میوه و … تزیین می شوند. لازم به ذکر تزیین آن ها از عوامل جذب کننده این نوع از شیرینی ها است.

دیدگاه بگذارید