شمع آرایی

هنر شمع آرایی از جمله هنرهای خاص و زیبا است که که با ایده هایی متنوع در این زمینه مطرح می گردد. شمع های مختلفی در بازار موجود می باشد که از تنوع بالایی برخوردار هستند و با استفاده از وسایلی مانند تور، چوب، مروارید، گل خشک، رنگ های زیبا، روبان، اکلیل و… برای تزیین آن ها استفاده شده است. اگر ایده هایی جذاب دارید می توانید شمع های ساده را تهیه کنید و با استفاده از روش های مختلف و به سلیقه خودتان آن ها را تزیین کنید. مدل های جدید شمع آرایی تاثیر چشم گیری در زیبایی چیدمان و دکوراسیون ایجاد می کند و به این نکته توجه داشته باشید که متناسب با نوع کاربرد شمع ها شکل ظاهری آن ها متفاوت است.

استفاده از شمع موجب افزایش آرامش و رمانتیک شدن فضا می شود و اهمیت این موضوع تا حدی است که در این زمینه کلاس های بسیاری تشکیل شده و با عنوان شمع آرایی چیدمان درست و جذاب شمع ها آموزش داده می شود. استفاده از شمع آرایی در مکان هایی مانند رستوران ها، تالارهای پذیرایی، باغ های برگزاری عروسی، کافی شاپ ها و راهروها فضایی مدرن و زیبا ایجاد می کند.

شمع آرایی و نور پردازی فضا یکی از تاثیرگزارترین کارهایی است که برای تزیین مجلس عروسی می توانید انجام دهید و از اهمیت زیادی برخوردار است. قرارگیری چندین بار شمع بر سر میز میهمانان، جایگاه عروس و داماد، ورودی باغ و تالار زیبایی ویژه  و چشم نوازی خواهد داشت.

شمع آرایی را می توان با مدل های مختلف و ایده های متنوع انجام داد، در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

شمع آرایی

شمع آرایی با گل: می توانید با تهیه شمع های ساده با مدل های مختلف آن ها را با انواع گل های طبیعی، مصنوعی و یا گل خشک، برای تزیین میز غذا استفاده کنید.

تزیین شمع با روبان: یکی از راه های کم هزینه تزیین شمع، استفاده از روبان در تزیینات است که با رنگ ها و شکل های متنوعی اجرا می گردد. با استفاده از روبان و در رنگ بندی های مختلف شمع های ساده را به شکل های زیبا و شکیلی تبدیل کنید.

دکوپاژ روی شمع: اجرای دکوپاژ روی شمع از متدهای مدرن و خلاقانه ای است که روی شمع های ساده و تک رنگ اجرا می گردد. وسایل مورد نیاز برای این روش یک شمع ساده، دستمال کاغذی طرح دار، یک قاشق و یک منبع حرارتی می باشد.

تزیین شمع با اکلیل: با کمک مقداری اکلیل در رنگ های متنوع، میتوان شمع را تزیین کرد و در تزیین منزل به بهترین شکل استفاده کرد.

تزیین شمع در آب و جام: می توانید با انواع روش هایی که گفته شد شمع ها را تزیین کنید و آن ها را داخل جام و یا لیوان قرار دهید و یا شمع ها را به صورت شناور روی آب قرار دهید که جلوه ای خاص و رمانتیک به فضا می دهد.

تزیین شمع با مروارید: شمع های ساده ای که در خانه دارید را می توانید به سبکی مدرن و زیبا با استفاده از مروارید تزیین کنید و ایده های جالب و مختلفی را در ترکیب رنگی مختلف ایجاد کنید.

دیدگاه بگذارید