سفره آرایی

سفره آرایی و میوه آرایی، به هنر چیدمان و تزیین میز گفته می شود. سفره آرایی در پذیرایی از میهمانان جذاب و اشتها آور است تا جایی که برخی از پزشکان تغذیه از این روش برای رفع مشکلات بی اشتهایی کودکان استفاده می کنند. میوه آرایی هنر زیبا و پرزحمتی است که روش حکاکی و استفاده از سیخ های چوبی بسیار به آن جلوه داده و از متدهای جدید برای تزیین میوه ها  است.

سفره آرایی در تمامی جشن ها و مراسم های مختلف استفاده می شود. مراسمی مثل عقد و عروسی، شب یلدا، میز های شام، عید نوروز، تزئین غذا و هتلداری. متناسب با نوع میز صبحانه، نهار، شام، نوع جشن و یا میهمانی، غذاها، میوه ها و میز میهمانی باید آرایش خاصی داشته باشد.لازم به ذکر است که سادگی یکی از راهکارهای زیبایی است.

سفره آرایی میز صبحانه

میز صبحانه اگر گرد باشد و یک سبد گل در وسط میز قرار گیرد زیبایی و جلوه بیشتری دارد. وسایل میز صبحانه شامل چاقو و چنگال کوچک، قاشق مربا خوری و قاشق چای خوری، استکان، فنجان و نعلبکی برای چای، لیوان برای آبمیوه و شیر، قندان و شکر پاش، ظرف مناسب پنیر و ظرف کره، قوری چینی برای چای و آب جوش، جا تخم مرغی و جای نان می باشد.

سفره آرایی

سفره آرایی میز ناهار

حتما برای تزیین میز نهار از یک گلدان کوچک گل استفاده کنید و تمام وسایل میز را قبل از آمدن میهمانان روی میز قرار دهید. اگر تعداد میهمانان تان کم می باشد بشقاب و قاشق، چنگال و کارد هر فرد را در جایگاهی که می نشیند قرار دهید. شما می توانید جایگاه هر فرد را از قبل مشخص کنید و نام او را روی یک کارت کنار بشقابش قرار دهید.

سفره آرایی میز عصرانه

سادگی میز عصرانه اهمیت زیادی دارد. میز عصرانه با یک سبد گل تزیین می شود. وسایلی که باید روی میز وجود داشته باشد بشقاب میوه خوری، چاقو و چنگال، دستمال سفره و لیوان می باشد. شما می توانید میوه و کیک نیز همراه چای عصرانه سرو کنید.

سفره آرایی میز شام

سفره آرایی برای میز شام بسیار ساده و در عین حال اصولی است.برای چیدمان میز شام حتما باید یکسری اصول رعایت شود تا هم به زیبایی میز کمک کند و هم تمام لوازم میز قابل دسترس برای تمام میهمانان باشد.

دیدگاه بگذارید