تم تولد

تم

تم در لغت به معنای زمینه، مضمون، درون مایه، موضوع، مبحث و ملودی اصلی است.

 

تم جشن تولد چیست؟

تم تولد یک زمینه مناسب برای هر مراسم دوستانه یا خانوادگی محسوب می شود که در آن از آرایش و تزیین خاصی برای متفاوت شدن مراسم استفاده می شود. آرایش وسایل، نوع پوشش خاص و هر ایده ای که بتواند حالت یکپارچگی و خاص بودن را از لحاظ سلیقه یا علاقه شخصی نشان دهد.

 

تم تولد

جشن تولد و مهمانی های دوران کودکی بخش مهمی از زندگی یک انسان است که برگزاری آن از هر لحاظ اهمیت خاصی در افکار و روحیات هر فرد می تواند داشته باشد بنابراین خانواده ها برگزاری جشن را به عنوان برنامه ای برای شکل دهی و رشد شخصیتی فرزندان در نظر دارند که با اجرای ایده هایی مناسب و شاد در جشن، این رشد و تعالی را جذاب تر می سازند.

مثلا در تم جشن تولد می توان شخصیتی کارتونی و یا رنگ مورد پسند را برای برقراری جشنی زیبا و دوست داشتنی در نظر بگیرید. خوراکی ها و نوشیدنی های متناسب با تم و بادکنک آرایی تولد از جمله ارکان مهم در تزئینات جشن محسوب می شود. می‌توان این سبک را بومی‌سازی کرده و از لباس‌ها‌ی محلی ایرانی نیز بهره ببریم. همچنین می توان از قبل، سوژه‌ای تعیین کرد که تمامی شرکت‌کنندگان در جشن تولد با پوششی خاص و یکدست در مراسم شرکت کنند.

رنگ های استفاده شده در تم جشن ها نیز می تواند تاثیرگذار باشد. اصولا از رنگ های شاد برای مجالس مجلل و در مقابل رنگ های ملایم و آرام برای مراسم معمولی تر استفاده می شود. در ادامه به ویژگی رنگ های متفاوت می پردازیم.

معنا و مفهوم رنگ ها

قرمز

این رنگ نشانگر این است که فردی با اعتماد بنفس و خوش بین هستید. رنگی پر هیجان و پر جلوه می باشد. قرمز با ترکیب رنگ فیروزه ای یا حتی سبز جلوه بی نظیری پیدا می کند. این رنگ مناسب برای فصول تابستان و زمستان است.

سفید

رنگ سفید به معنای خلوص، سادگی و پاکی شناخته شده است. درتمام دنیا وقتی به مراسمی کلاسیک فکر می شود ناخودآگاه اولین رنگی که به ذهن می رسد سفید است. پرکاربردترین استفاده از این رنگ در مجالس عروسی است.

طلایی

رنگ طلایی نمایانگر شکوه، جلال و نمایان تر بودن جشن می باشد. این رنگ یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده در پاییز و زمستان است. همچنین در مراسمی که بیشتر سعی بر مجلل بودن آن دارند، استفاده می شود.

سرمه ای

شاید این رنگ  کمتر ازبقیه در مجالس، نظرها را به خود جلب می کند. اما در حقیقت سرمه ای جز رنگ های کلاسیک است که ترکیب آن با رنگ سفید و زرد ترکیب بی نظیری می شود و باعث می شود جلوه ی بیشتری به مراسم بدهد.

نارنجی

به علت مثبت،گرم و شادی آور بودن رنگ نارنجی، این رنگ جز یکی از بهترین رنگ ها برای استفاده در  مجالسی است که در فصل پاییز برگزار می شود، برای فصول بهار و تابستان، بهتر است از رنگ های روشن تر مثل زرد یا فیروزه ای استفاده شود.

فیروزه ای

این رنگ نسبت به باقی رنگ ها تم مدرن تری دارد، رنگی جذاب، تازه و آرامش دهنده است و می تواند در کنار رنگ صورتی خیلی تند قرار بگیرد. استفاده از رنگ فیروزه ای بیشتر در مراسمی که در کنار ساحل است، دیده می شود.

سرخابی

این رنگ نیز رنگی چهار فصل می باشد و برای هر فصلی از سال مناسب است. رنگی پرانرژی، شادی آور و نمایانگر حس همکاری است. می تواند بهترین ترکیب را با رنگ های مشکی، قهوه ای، شکلاتی و خاکستری داشته باشد.

هلویی

از این رنگ  می توان در فصول تابستان و بهار استفاده کرد، رنگی لطیف و رویایی است که می توان آن را با آبی نفتی، سفید و حتی سبز، ست کرد. خاصیت این رنگ این است که جلوه ای دلربا به مجلس و مراسم می دهد.

یاسی

این رنگ بیشتر در فصول بهار و تابستان ظاهر می شود و به خاطر لطافتی ک دارد، بیشتر قابل توجه خانم هاست. ترکیب یاسی با طرح های سنتی مثل بته جقه یا چهار خانه های ریز ست زیباتری دارد.

بژ

رنگ بژ رنگی است که با هیچ رنگ دیگری قابل قیاس نیست. شیک و پیرو سنت است و می توان براق بودن را در آن دید این رنگ را می توان با رنگ های پررنگ، حتی با رنگ طلایی نیز ترکیب کرد.

زرد

رنگی بسیار شاد و انرژی بخش است. شما را وادار به پرانرژی بودن می کند. بهترین رنگی که می تواند ترکیب زیبایی با این رنگ داشته باشد، سرمه ای، قرمز، قهوه ای و حتی نارنجی است.

طوسی

این رنگ هم می تواند بسیار کسل کننده باشد و هم می تواند بسیار شیک خود را نشان دهد. به تازگی یکی از رنگ های پر استفاده در مجالس شده است که ترکیب زیبایی با رنگ زرد، قرمز و بادمجانی ایجاد می کند.

سبز

خاصیت این رنگ چهار فصل بودن آن است، مثل هوایی تازه، رشد، زندگی و انرژی مثبت با خود به همراه دارد. می توان آن را با ست کردن با رنگ های دیگر استفاده کرد.

بنفش

بنفش رنگی باشکوه و مرموز است که مناسب فصول پاییز و زمستان است. رنگی قوی و سلطنتی است که می تواند به زیبایی با رنگ هایی مانند زغالی و طوسی ست شود.

مرجانی

شنیدن اسم این رنگ حال و هوای دریا دارد و بهتر است که برای مراسم های مدرن و کنار ساحل استفاده شود. رنگی خاص است و جز رنگ های تند محسوب می شود.

صورتی

بهترین فصل برای استفاده از این رنگ، بهار و تابستان است. صورتی نشانگر عشق و زیبایی است و با رنگ های سبز، بژ یا طوسی روشن ترکیب زیبایی را ایجاد می کند.

دیدگاه بگذارید