تزیینات جشن تولد

تزئینات جشن تولد خصوصا جشن های کودکان، بهتر است با ایده هایی سرگرم کننده همراه باشد. برای برگزاری یک جشن تمام عیار و خاطره انگیز  تنها خرید کیک و کادو کفایت نمی کند، بلکه باید جزئیات بیشتری را در زمینه تزئین در نظر بگیرید تا جشن شما با کیفیت هرچه بیشتر و بهتر برگزار گردد. به همین دلیل از چند روش و ایده برای تزئین استفاده و بهره می بریم.

ایده های تزئینات جشن تولد

برای جشن بهتر است دکوراسیون را با جشنمان هماهنگ کنیم. برای این منظور می توان از تم های رنگی استفاده کرد یا حتی از مهمانان بخواهیم لباس هایی با سبک هماهنگ با تم مد نظر ما بپوشند. برای دکوراسیون بهتر است از ترکیب رنگ های شاد و جذاب استفاده کرد. درتمام جزئیات مثل بادکنک ها، فینگرفودها، کیک تولد و حتی کادوها می توان متناسب با جشن استفاده کرد.

جایگاه تولد یکی از همان جزئیات قابل توجهی است که با تزئینی خاص می تواند به متفاوت بودن جشن کمک بسزایی کند. می توانیم با تزئینات متفاوت، دکوراسیون را برای افراد مختلف آماده کنیم، مثلا می توانیم برای کودکان از گل ها و بادکنک ها استفاده کرد و جایگاه بزرگسالان را توسط  ریسه ها و بادکنک های متنوع تزیین کنیم.

اصولا استفاده از بادکنک برای هر سنی قابل استفاده است که باعث می شود ظاهری متفاوت به جشن ببخشد. بهترین گزینه بادکنک های هلیومی است که این روزها طرفدارهای زیادی دارد.

برای تزئین میز می توانید از تم ها کمک بگیرید. مثلا استفاده از شمع ها و گل های زینتی زیبا و ظروف یک بار مصرف طرح دار که جلوه میز را دوچندان می کند، استفاده از گیفت ها و هدیه دادن آن ها به مهمانان هم می تواند غافلگیر کننده باشد. برای این کار می توان از گیفت های ساخته خود شما و یا نمونه های موجود در بازار استفاده کرد.

مهم ترین خوراکی جشن تولد، کیک تولد است که برای انتخاب آن باید به رنگ، تزیینات و جلوه مناسب ظاهری ،تازگی و خوش طعم بودن آن اهمیت داد. خوراکی های انتخابی دیگر بهتر است به صورت فینگر فود سرو شود و در انتخاب آن ها باید سعی کنیم تنوع بیشتری را به خرج دهیم تا طبق سلیقه و علاقه مهمان ها باشد. نوشیدنی های متنوع در ظروف خاص و جذاب و همچنین خوراکی های فانتزی و بامزه می تواند جشن خاطره انگیزی را رقم زند.

گاهی اوقات باوجود تمام تزئینات زیبا و فضای به یاد ماندنی، وجود و نوع بسته بندی یک هدیه بیشتراز هرچیزی می تواند برای فرد مورد نظر خاطره انگیز باشد. نوع بسته بندی و جایی که آن کادو در آنجا قرار می گیرد را در نظر بگیرید این فضا می تواند روی میز یا در سبدی تزئین شده متفاوت تر جلوه کند.

تزیینات جشن تولد

تزیینات خوراکی ها

خوراکی ها به نوبه ی خود می توانند تزئین خاص خود را داشته باشند، این تزئینات و کنار هم قرار گرفتن آنها جلوه خاص تری به جشن شما می دهند. شما می توانید غذا های ساده درست کنید اما با روش های زیبا و جذاب آن ها را ارائه دهید، ارائه دادن آن ها یک کار نمایشی است که باعث جذاب شدن غذا می شود. مثلا ریختن ژله درون میوه، مانند هندوانه و برش دادن آن و یا تزیین ظروف، کارد وچنگال ها با استفاده از دستمال های فانتزی یا روبان های رنگی زیبا می تواند جلوه خاصی به مراسم شما بدهد.

بهتر است که از غذا های سالم در جشن ها استفاده شود طوریکه حتی افرادی که سخت گیر هستند هم بتوانند از غذاها میل کنند. مثلا کودکانی هستند که هرچیزی نمی خورند، به همین خاطر باید طوری تدارک ببینیم که سخت ترین آن ها هم از غذا خوشش بیاید. مثلا یک ایده می تواند ارائه منویی از غذاهای انتخابی شما به مهمان ها باشد که هم می تواند جنبه تزئینی داشته باشد و هم می تواند مادران را برای انتخاب غذای مناسب کودک خود کمک کند. دسرها هم می تواند هماهنگ با تم شما انتخاب شوند، بهتر است از آن ها غافل نشویم.

ایده جشن های کوکان

برای جشن تولد بچه ها می توانیم از شکلات ها، اسمارتیس های رنگی، بیسکویت های طرح دار و پاستیل های رنگی استفاده کنیم. می توانیم اسنک های زیبایی را بسازیم طوری که همه آن ها را در قیف های بستنی کنار هم جمع کنیم و از ترکیب رنگ آن ها جلوه ای خاص و خوردنی بسازیم.

میوه های جشن تولد بچه ها باید متفاوت باشد می توانیم با میوه ها و کاپ کیک ها شخصیت های کارتونی مورد علاقه آن ها درست کنیم. به جای قرار دادن تمام وسیله ها در یک فضا می توانید آن ها را در چند قسمت قرار دهید. نگه داشتن اشیای تزئیینی در جای مشخص تاثیر بیشتری در مهمانی شما خواهد داشت.

ایده جشن های بزرگسالان

یکی از ایده های زیبا و شگفت انگیز استفاده از بادکنک آرایی متناسب با علایق، سرگرمی و شغل  افراد می تواند باشد. ایده های جالب و زیبایی، خصوصا برای جشن تولد آقایان وجود دارد که می توان از بادکنک آرایی های ترسناک، سیبیل، فوتبال، مالووینی و یا حتی مربوط به شغل آن ها بادکنک هایی به شکل موتور، ماشین و … استفاده کرد.

از بادکنک های هلیومی و ترکیب آن ها با روبان ها، بادکنک های لاتکسی زیبا هم می توان استفاده کرد. البته تم های مختص بزرگسالان نیز موجود است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد، مانند تم های جنگی، تم های بالماسکه.

ایده های زیبای دیگری نیز وجود دارد، می توان از ریسه های رنگی زیبا، ظروف یک بار مصرف و مختلف استفاده کرد. استفاده از تایپو گرافی هم می تواند فرد مورد نظر را بیش از پیش شگفت زده کند.

دیدگاه بگذارید